Spotkanie z Burmistrzem Wolsztyna


10 czerwca 2024 r.

Pierwsze rozmowy z nowym Burmistrzem

W poniedziałek, 10 czerwca 2024r., Zarząd Koła Wolsztyn został zaproszony do Urzędu Miejskiego w Wolsztynie. Odbyliśmy bardzo dobrą rozmowę z nowym Panem Burmistrzem- Dominikiem Tomiakiem. Rozmowa była bardzo konstruktywna. Było to nasze pierwsze spotkanie, którego bezpośrednim powodem było złożone przez Koło pismo ws. opłat śmieciowych. Jesteśmy jedną z nielicznych Gmin, w których działa Koło ZDR, a nie ma ulgi w opłatach śmieciowych.

Chociaż dotychczas rozmawialiśmy kilkukrotnie z dotychczasowym włodarzem Miasta, jednak z tych rozmów niewiele wynikało. Dlatego wielu naszych członków w niedawnych wyborach popierało zmianę Burmistrza. Pan Tomiak jeszcze jako kandydat kontaktował się z Zarządem Koła i jednoznacznie informował o swoim poparciu dla wprowadzania zmian w Gminie na rzecz rodzin. To rozbudzało w nas nadzieje. Po dzisiejszym spotkaniu stwierdzamy, że nadzieje te nie były płonne. Pan Burmistrz potwierdził swoją wolę współpracy. Zapoznał się i zgodził z naszą argumentacją dotyczącą niesprawiedliwego (nadmiernego) obciążenia dużych rodzin opłatami śmieciowymi.

Burmistrz jednoznacznie zadeklarował poparcie wprowadzenia zniżek. Obiecał nam, że będzie poruszał tą kwestię z radnymi. Tego lata postaramy się wypracować taki model zniżki, który będzie akceptowalny dla dużych rodzin, a z drugiej strony nie będzie obciążał budżetu Gminy. Ostatecznie Burmistrz będzie dążył do zakończenia sprawy na jesiennej sesji Rady Miasta.

Jako Zarząd Koła Wolsztyn wyrażamy ogromną radość z dzisiejszego spotkania. Bardzo cieszy nas fakt, że Pan Burmistrz rozumie problemy rodzin i chętnie będzie z nami rozmawiał, aby wszyscy mieszkańcy Gminy mieli stworzone lepsze warunki do życia i wychowywania dzieci. Wszystko wskazuje na to, że chęć zmiany gminy na lepsze nie była jedynie częścią kampanijnej retoryki, ale zapowiedzią realnych, dobrych zmian. Na dodatek wydaje się, że Pan Burmistrz jest osobą zdecydowaną i sprawczą w tym co deklaruje, co napawa nas ogromną radością.

Z utęsknieniem czekamy na kolejną turę rozmów, za dotychczasowe serdecznie Panu Burmistrzowi dziękujemy!  

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter