Koło Wolsztyn na Ogólnopolskim Zjeździe Dużych Rodzin


Reprezentacja naszego Koła w Tomaszowie Mazowieckim

Wolsztyńskie Koło wysłało swoich reprezentantów na Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin do Tomaszowa Mazowieckiego. 

To był fantastyczny czas. Z jednej strony dzieci miały możliwość spotkań z rówieśnikami,  a także rozwijania swoich pasji. Mogły uczestniczyć w przeróżnych zajęciach,  od toru gokartowego,  poprzez zajęcia survivalowe,  aż po możliwość wyciszenia i odkrywania świata w specjalnym ogrodzie SI.

 

Natomiast dla dorosłych poza czasem wypoczynku i zwiedzania był to czas ważnych spotkań.  Spotkań w gronie rodzin wielodzietnych i możliwości wymiany doświadczeń i licznych radości z posiadania licznej rodziny, jak i rozmów bardziej oficjalnych z politykami, urzędnikami Państwowymi i Samorządowymi. Motywem przewodnim była rozmowa o dziesięciu latach funkcjonowania Karty Dużej Rodziny w naszym Kraju. Rozmawialiśmy również o przyszłości.  Związek od dłuższego czasu postuluje wprowadzenie tzw. ilorazu podatkowego, czyli tego, żeby system podatkowy sprawiedliwie rozkładał obciążenia fiskalne na członków rodziny.

 

Gmina Tomaszów jest jednym z pierwszych Samorządów, który uzyskał Certyfikat- Samorząd Przyjazny Rodzinie.  Ilość rozwiązań prorodzinnych stosowanych w Tomaszowie przyprawia o zawrót głowy.  Jedną z nich, która nas osobiście zachwyciła jest Rzecznik Praw Rodziny.  Czyli osoba zatrudniona przez Urząd Miasta dbająca o interesy rodzin. Pilnująca również,  żeby nie było wprowadzane żadne krzywdzące rodziny prawo miejscowe.

 

Ze Zjazdu wróciliśmy wypoczęci i szczęśliwi,  ale jednocześnie Zjazd pokazał nam jak wiele jest do zrobienia w Wolsztynie. Wracamy pełni energii i z bankiem dobrych pomysłów! 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter